Czas na klasykę - o wnętrzach

ść społeczeństwa decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego, który jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, aniżeli konwencjonalne mieszkanie w bloku. Przede wszystkim dlatego, że posiadamy więcej prz

Czas na klasykę - o wnętrzach Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Budowa domu jednorodzinnego

Statystyki jednoznacznie pokazują, że coraz większa część społeczeństwa decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego, który jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, aniżeli konwencjonalne mieszkanie w bloku. Przede wszystkim dlatego, że posiadamy więcej przestrzeni mieszkalnej oraz posesję, na której znajdować może się nasz ogród rekreacyjny. Współcześnie, zdecydowana większość ludzi chce się wyróżniać na te innych, co wynika ze specyfiki ludzkiej natury. W takiej sytuacji, warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby budowany przez nas dom był wyjątkowy. Sposobem na to jest sztukateria, a więc nietypowe zdobienia elewacji (fasad czy też okien). Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby znaleźć fachowców w tej dziedzinie.


Sztukateria w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Definicja klasycyzmu

Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm