Dlaczego warto mieć prawnika?

óżnych kancelarii lub są zatrudniani przy firmach i uczelniach czy szkołach. Świadczone przez nich usługi dedykowane są zarówno dużym firmom, jak i osobom prywatnym. W przypadku dużych firm chodzi przede wszystkim o pomo

Dlaczego warto mieć prawnika? kancelaria rybnik

Usługi radców prawnych dedykowane firmom

Radcy prawni zajmują się obsługą różnych klientów, którzy potrzebują jakiejś pomocy prawnej. Bardzo często wchodzą oni w skład różnych kancelarii lub są zatrudniani przy firmach i uczelniach czy szkołach. Świadczone przez nich usługi dedykowane są zarówno dużym firmom, jak i osobom prywatnym. W przypadku dużych firm chodzi przede wszystkim o pomoc w zawieraniu konkretnych umów oraz o pomoc w samym prowadzeniu firmy pod względem prawnym.

Natomiast pomoc osobom prywatnym, najczęściej zatrudnionym w konkretnej firmie lub związanym z konkretną szkołą obejmuje sprawy rodzinne, majątkowe i sprawy opieki nad dziećmi. Dzięki temu osoby zatrudnione w jakimś ośrodku mogą mieć zapewniony dostęp do obsługi prawnej.


Radca prawny - Wikipedia

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.

W Rosji najbardziej językowo zbliżonym określeniem jest nazwa ???????????? choć pojęcie to nie oddaje istoty uprawnień związanych z wykonywaniem tego zawodu w Polsce. Z kolei w obszarze prawa anglosaskiego pewnym analogiem jest termin solicitor, aczkolwiek jest to uważane za błędne3. Zarówno Krajowa Izba Radców Prawnych, jak i Okręgowe Izby Radców Prawnych w tłumaczeniach na język angielski używają terminu attorney at law.

Źródło:


Wikipedia i prawo, krótko i na temat

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.

Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówi się, że ma się prawo (jest się uprawnionym) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo