Wirtualne biuro - fakty i korzyści

e wykorzystywana przez osoby, które są dopiero na początku swojej biznesowej kariery. Okazuje się, że wynajęcie od początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej lokalu użytkowego jest dość nieopłacalne. W co

Wirtualne biuro - fakty i korzyści

Dlaczego warto założyć wirtualne biuro na początku działalności gospodarczej?

Wirtualne biura to coraz popularniejsza działalność. Jest ona szczególnie chętnie wykorzystywana przez osoby, które są dopiero na początku swojej biznesowej kariery. Okazuje się, że wynajęcie od początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej lokalu użytkowego jest dość nieopłacalne. W coraz większej ilości przypadków można w ogóle zrezygnować z takiej opcji nawet przez dłuższy czas. Bardzo dobrym przykładem mogą być tutaj firmy informatyczne, które mogą świadczyć swoje usługi za pośrednictwem Internetu. W takiej sytuacji skorzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ pozwala zarówno na prowadzenie działalności gospodarczej, jak i na obsługę korespondencji.


Przyszłość wirtualnych biur

Wirtualne biura to z pewnością jedne z chętniej wybieranych rozwiązań przez klientów biznesowych. Takie rozwiązania cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w niewielkich przedsiębiorstwach i firmach rodzinnych. Wiele osób decyduje się na wirtualne biuro przede wszystkim ze względu na oszczędności ? prowadzenie wirtualnego biura jest o wiele tańsze niż wybór tradycyjnej formy zajmowania się korespondencją. Wirtualne biura umożliwiają także uzyskanie prestiżowego adresu firmy, co w wielu przypadkach ma istotne znaczenie. Czy takie biura zastąpią te tradycyjne? Tak naprawdę trudno przewidzieć, jednak na pewno będziemy mogli zaobserwować w kolejnych latach wzrost zainteresowania takimi usługami.


Warto wiedzieć - Czynniki wpływające na wydajność pracy

Istnieją trzy podstawowe grupy czynników wpływających na wydajność pracy:

Kapitał fizyczny ? budynki, maszyny oraz inne środki produkcji. Jego zwiększenie odbywa się przede wszystkim dzięki wydatkom inwestycyjnym. Cechą charakterystyczną kapitału fizycznego jest malejąca produktywność krańcowa tj. od pewnego poziomu dalsze jego zwiększanie przy pozostałych czynnikach niezmienionych będzie oznaczało coraz mniejszy wzrost wydajności pracy;
Kapitał ludzki ? wykształcenie, wiedza, umiejętności i kompetencje ludzi niezbędne do wykonywania danej pracy. Wzrost kapitału ludzkiego następuje przede wszystkim poprzez wydatki na edukację i szkolenia, a w mniejszym stopniu ? również na ochronę zdrowia.
Technologie służące wytwarzaniu dóbr i usług, związane z szeroko rozumianym postępem technicznym.
Wydajność pracy jest tym większa, im większą ilością zasobów kapitału fizycznego, kapitału ludzkiego lub technologii dysponują pracownicy4. Spośród innych czynników, które pośrednio mają wpływ na wydajność pracy, można wymienić m.in. poziom wymiany handlowej danego kraju z zagranicą oraz jego otwartość dla inwestorów zagranicznych. Obydwa te czynniki są bowiem pozytywnie skorelowane z przepływem wiedzy i technologii.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy