Z osobą starszą jak z dzieckiem, trzeba dużo czasu, a co jak go nie ma?

™Å›ci z nich jest dobra.O pielÄ™gniarce spoÅ‚ecznejPielÄ™gniarka spoÅ‚eczna ? pielÄ™gniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziaÅ‚ajÄ…ca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje czÅ‚owiek. Jej dz

Z osobą starszą jak z dzieckiem, trzeba dużo czasu, a co jak go nie ma? Najbliższa rodzina nie zawsze może zająć się starszym dziadkiem, z tego powodu należy poszukać miejsc takich jak . Rehabilitacja oraz dobre nastawienie personelu w sporej części z nich jest dobra.

O pielęgniarce społecznej

Pielęgniarka społeczna ? pielęgniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziałająca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje człowiek. Jej działania mają charakter pielęgnacyjno-opiekuńczy i społeczno-wychowawczy.

Działalność pielęgniarki społecznej dotyczy pielęgnowania zdrowia, zapobiegania chorobom i inwalidztwu, opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi w domu, opieki nad niemowlęciem, kobietą w ciąży, matką karmiącą, osobami starymi i niedołężnymi. Występuje ona m.in. do różnych instytucji w imieniu pacjenta lub na jego prośbę oraz pomaga w umieszczeniu przewlekle chorych na oddziałach opieki długoterminowej. Do zadań pielęgniarki społecznej należy także m.in.:

udzielenie rodzinie chorego (lub opiekunom) informacji dotyczących postępowania z przewlekle lub obłożnie chorym, kalekim lub nieuleczalnie chorym pacjentem (opartych na zaleceniach lekarza leczącego);
zapewnienie pacjentom bezdomnym ubrania, miejsca pobytu (m.in. w schronisku, noclegowni, domu pomocy społecznej, domu samotnej matki, oddziale dla przewlekle chorych lub opieki długoterminowej) oraz pochówku (w razie zgonu);
występowanie do sądu rodzinnego o skierowanie dzieci pozbawionych opieki domowej do placówki opiekuńczo-wychowawczej;
kontrola środowiska chorego (warunków mieszkaniowych i rodzinnych) mająca zapewnić mu pomoc lub skierowanie w odpowiedniej placówki (m.in. domu pomocy społecznej lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego);
pomoc w stworzeniu warunków do odbycia połogu samotnym matkom po wypisaniu ich ze szpitala;
pomoc w adopcji (m.in. przewiezienie dziecka do rodziny zastępczej lub oddziału proadopcynego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka_społeczna


Wiki: Rehabilitacja

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Anielska cierpliwość

Z punktu widzenia personelu domu spokojnej starości trzeba na prawdę wiele cierpliwości, aby dogodzić jego pensjonariuszom. Praca wymaga wręcz morza zrozumienia oraz cierpliwości. Sami zresztą wiemy jakie osoby starsze potrafią być uparte.

Nie bez powodu mówi się, że ze starszym to jak z dzieckiem, czasami po prostu nie da się przetłumaczyć. Dlatego tak ważna jest całodobowa opieka nad takimi osoba, opieka której często nie jesteśmy w stanie zapewnić sami. Dobry dom starców ma przeszkolony personel, który bez problemu radzi sobie w najgorszych sytuacjach.